Urząd Gminy Szerzyny 38-246 Szerzyny 521 (14) 651-73-00, (14) 651-72-99 szerzyny@zgwrp.org.pl
Menu desktop

Projekt: „Zatrzymać czas… – aktywizacja seniorów społeczności wiejskiej – Dzień Seniora.

10 grudnia 2019
Papież Franciszek powiedział:
Wrażliwość na osoby starsze jest istotną cechą cywilizacji. Cywilizacja będzie się wtedy rozwijała, jeśli będzie potrafiła uszanować rozsądek, mądrość osób starszych…
 
1 grudnia Gmina Szerzyny wspólnie z Gminnym Ośrodkiem pomocy Społecznej w Szerzynach oraz Stowarzyszeniem „Pod Gilową Górą” w Swoszowej już po raz czwarty, zorganizowano „Gminny Dzień Seniora”.
 
W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. W listopadzie obchodzimy światowy oraz ogólnopolski Dzień Seniora. Te święta maja wspólny cel – kształtowanie właściwego społecznego postrzegania osób starszych oraz zapewnienie im godnego życia. Stało się już zatem tradycją, że w naszej gminie co roku już od 4 lat niezmiennie władze Gminy Szerzyny, pracownicy GOPS w Szerzynach, zaproszeni goście spotykają się, by uczcić i celebrować ten piękny dzień. Wójt Gminy Szerzyny p. Grzegorz Gotfryd w swoim przemówieniu z z okazji niniejszego przedsięwzięcia, wyraził nieocenioną wdzięczność i podziękowania Seniorom za to, że dzięki Nim nie pokryły się kurzem obyczaje, że to z Ich ust młode pokolenie dowiaduje się o minionym czasie za to, że Ich serca i ręce sprawiły, że rodzinne domy stały się bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków.
 
Podczas części artystycznej nie zabrakło występu dzieci z klas III Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach, prezentacji multimedialnej, która przedstawiała działalność Klubu Senior +.
Miłym akcentem było również zaprezentowanie się Seniorek z Gminy Szerzyny, które w ramach cyklicznych zajęć (na które uczęszczają w ramach Klubu Senior +) zaprezentowały się w własnoręcznie uszytych i wykonanych strojach – wyśpiewując hymn swojego autorstwa „Hymn Seniora”. Ponadto nie zabrakło wspólnego poczęstunku, zaś każdy uczestnik przedsięwzięcia otrzymał pamiątkowy ciepły kocyk z logiem Małopolska. Kapela „Augusta” z Ołpin, zadbała również o wybrzmienie piękniej ludowej muzyki i dźwięków, które radośnie rozbrzmiewały po całej sali!
Wyartykułować należy, że Gminny Dzień Seniora został opisany w projekcie pn. „Zatrzymać czas…” aktywizacja seniorów w społeczności wiejskiej, który to uzyskał wsparcie finansowe przyznane ze środków Województwa Małopolskiego.
 
Gmina Szerzyny oraz Stowarzyszenie „Pod Gilową Górą” w Swoszowej – wnioskodawca zadania; serdecznie dziękują Panu Witoldowi Kozłowskiemu Marszałkowi Województwa Małopolskiego za przychylność i okazywane wsparcie, również w wymiarze społeczno-kulturalnym!
 
Szanowni Seniorzy pamiętajcie, że…
 
Warto żyć tak, jak siły i zdrowie nam na to pozwalają i nie przejmować się, wyznaczoną przez naukowców „umowną granicą starości”. W końcu w zdrowym ciele, zdrowy duch, więc najważniejsze jest dbanie o siebie i aktywność!
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Polecane strony
http://www.dziennikustaw.gov.pl/
http://www.monitorpolski.gov.pl/
https://www.malopolska.pl/
http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/#/actbymonths
www.mikroporady.pl
https://www.wfos.krakow.pl/
logo

Gmina Szerzyny

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Szerzyny

Kontakt

Adres: Szerzyny 521, Szerzyny
Telefon: (14) 651-73-00
Telefon: (14) 651-72-99
E-mail: szerzyny@zgwrp.org.pl
NIP: 9930337193
REGON: 851661211

Godziny pracy

Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek: 7:30 - 15:30
Środa: 7:30 - 15:30
Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek: 7:30 - 14:00