wtorek, 24 kwietnia 2018, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
20.04.2018.
Image

Wójt Gminy Szerzyny informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie na wymianę starego pieca węglowego na nowy niskoemisyjny piec na paliwo stałe (ekogroszek), spełniający wymagania ekoprojektu w zakresie sprawności i emisji zanieczyszczeń.

Lista kotłów spełniających wymagania ekoprojektu dostępna na stronie: https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/

Maksymalne dofinansowanie do nowego pieca wynosi do 8 tys. zł. oraz do 1 tys. zł. do modernizacji instalacji. Wysokość dotacji jest ustalana każdorazowo i indywidualnie do danej nieruchomości z uwagi na dobór nowego kotła, jego moc oraz moc określoną w audycie energetycznym.

Warunki otrzymania dotacji:

1. złożenie w Urzędzie Gminy Szerzyny wniosku o udzielenie dotacji na wymianę źródła ciepła,

2. posiadanie wykonanego przez niezależną firmę audytu energetycznego,

3. podpisanie umowy dotacji z Gminą Szerzyny.

Szczegóły dotyczące otrzymania dotacji zostały określone w Uchwale nr LIII/415/2018 Rady Gminy Szerzyny z dnia 29 stycznia 2018 roku w sprawie uchwalenia „Regulaminu udzielania dotacji celowej na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła wykorzystujących paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Szerzyny w ramach projektu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020”.

Uchwała dostępna jest pod adresem: http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/WDU_K/2018/1158/akt.pdf

Wymiana kotłów i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania możliwa jest w ramach realizacji projektu p.n.: „Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza w Gminie Szerzyny poprzez inwestycje w źródła ciepła wykorzystujące paliwa stałe”, dofinansowanego z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Mieszkańcy zainteresowani uzyskaniem dofinansowania, związanego z wymianą niesprawnych piecy i montażem nowych kotłów, proszeni są o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy Szerzyny (Maciejem Sokulskim, Elżbietą Kmiecik-Wilczkiewicz), dostępnymi pod numerem telefonu: 14 6517300.

 
11.04.2018.
Image
 
29.03.2018.
Dzień 30 marca 2018r. (piątek) jest dniem wolnym w Urzędzie Gminy Szerzyny.

Odpracowanie dnia wolnego nastąpi w dniu 14 kwietnia 2018r. (sobota)

Punkt nieodpłatnych porad prawnych w dniu 30 kwietnia 2018r. jest nieczynny.
 
27.03.2018.

Zarządzenie Nr 31/2018 Wójta Gminy Szerzyny z dnia 26 marca 2018 r. w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy dla Urzędu Gminy Szerzyny za odpracowaniem znajduje się tutaj

 
20.03.2018.

'WIEDZA POŻARNICZA IM NIE STRASZNA'

OTWP w Gminie Szerzyny

Najpierw test, a później pytania dla najlepszych uczestników. Kilkudziesięciu uczniów z gminy Szerzyny, zmierzyło się z zagadnieniami dotyczącymi wiedzy pożarniczej. Za nami gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Już wiemy, kto będzie reprezentował gminę Szerzyny w wojewódzkich zmaganiach.

Bartosz Filipak, Mateusz Bochenek, Maciej Szarek oraz Szymon Bąk to uczestnicy turnieju na szczeblu gminnym, którzy okazali się być najlepszymi! Niebawem, bo już 11 kwietnia będą reprezentować gminę Szerzyny w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nie miały łatwej drogi do przebycia, aby osiągnąć zwycięstwo. Najpierw wszystkich uczestników czekał test z pytaniami zamkniętymi. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się osoby z największą ilością punktów z testu.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 405
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny