piątek, 22 lutego 2019, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
20.03.2018.

'WIEDZA POŻARNICZA IM NIE STRASZNA'

OTWP w Gminie Szerzyny

Najpierw test, a później pytania dla najlepszych uczestników. Kilkudziesięciu uczniów z gminy Szerzyny, zmierzyło się z zagadnieniami dotyczącymi wiedzy pożarniczej. Za nami gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Już wiemy, kto będzie reprezentował gminę Szerzyny w wojewódzkich zmaganiach.

Bartosz Filipak, Mateusz Bochenek, Maciej Szarek oraz Szymon Bąk to uczestnicy turnieju na szczeblu gminnym, którzy okazali się być najlepszymi! Niebawem, bo już 11 kwietnia będą reprezentować gminę Szerzyny w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nie miały łatwej drogi do przebycia, aby osiągnąć zwycięstwo. Najpierw wszystkich uczestników czekał test z pytaniami zamkniętymi. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się osoby z największą ilością punktów z testu.

Czytaj całość
 
16.03.2018.

Gminny Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Szerzynach

pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

i współpracy ze Stowarzyszeniem Studenci dla Rzeczpospolitej.

3 marca br. w Szerzynach odbyła się szczególna, patriotyczna uroczystość, która zgromadziła mieszkańców oraz gości przed pomnikiem oddającym hołd bohaterom placówki Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, którzy w obronie niepodległościowego Państwa Polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Podniesieniem flagi państwowej na maszt oraz wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego rozpoczęły się oficjalne gminne uroczystości Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczyście odczytano Apel ku czci Niezłomnych, złożono wiązanki pod pomnikiem pamięci. Następnie, wysłuchano przesłania Wójta Gminy Szerzyny Grzegorza Gotfryda, całość zwieńczyła wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Szerzyny. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa infografik „Namioty Wyklętych” - zorganizowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Studenci dla Rzeczpospolitej. W niniejszych namiotach goście oraz uczestnicy uroczystości, sprawdzili swoją wiedzę z zakresu historii, biorąc udział w licznych konkursach z nagrodami, ufundowanymi głównie przez PKO Bank Polski. Dodać należy, że w specjalnie przygotowanych namiotach na każdego z gości czekał żołnierski poczęstunek w postaci wojskowej grochówki. 

Organizacja tej uroczystości w swoim najgłębszym znaczeniu ma za zadanie krzewić i pielęgnować wśród Narodu Polskiego, wśród Małych Ojczyzn - wartości miłości do Ojczyzny, pamięci o żołnierzach antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Czytaj całość
 
15.03.2018.

POSTERUNEK SIĘ SPRAWDZIŁ!

 

'Chcę żeby policjanci byli dostępni, żeby byli blisko ludzi' – mówi Wójt.

 

Faktem jest, że prawo do bezpieczeństwa ma każdy obywatel, niezależnie od tego czy mieszka w wielkim mieście czy w mniejszej miejscowości. Policja powinna być dla ludzi i blisko ludzi. Mieszkańcy gminy Szerzyny dostrzegają potrzebę Posterunku Policji w Szerzynach i co najważniejsze czują się bezpiecznie!

11 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzynach odbyła się debata analizująca stan bezpieczeństwa w Gminie Szerzyny po otwarciu Posterunku Policji. Wniosek jest jeden – reaktywacja posterunku okazała się być strzałem w 10!

Debata społeczna zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie i poświęcona bezpieczeństwu na terenie Gminy Szerzyny pozwoliła podsumować ponad pół roku funkcjonowania Posterunku Policji w Szerzynach. Statystyka z tego okresu pokazuje bezspornie, że reaktywowanie Posterunku wpłynęło pozytywnie na nasze bezpieczeństwo, gdyż w okresie 8 miesięcy funkcjonowania Policji w Szerzynach, ilość odnotowanych zdarzeń na terenie Gminy spadła blisko dwukrotnie. Czterokrotnie wzrosła natomiast ilość interwencji mieszkańców w Posterunku, co świadczy o jego dostępności dla mieszkańców – komentuje Wójt Grzegorz Gotfryd.

W okresie od 29 lipca 2017 roku do dnia 28 lutego 2018 roku do Posterunku Policji
w Szerzynach zgłosiło się 90 osób w następujących sprawach: przyjęcia zawiadomień o popełnieniu wykroczeń i przestępstw, przesłuchań w ramach pomocy prawnych, konfliktów rodzinnych, nadużywania alkoholu przez członka rodziny, zagubienia dokumentów, prowadzonego postępowania w sprawie karnej, nieporozumień sąsiedzkich, sporów granicznych itp. Na terenie gminy Szerzyny w omawianym okresie zostało podjętych 158 interwencji Policji, w które wlicza się: 135 interwencji w miejscu publicznym, 23 interwencje domowe. Odtwarzanie posterunków Policji jest inicjatywą wychodzącą naprzeciw potrzebom społeczności lokalnych. – Chcę żeby policjanci byli dostępni, żeby byli blisko ludzi – zaznacza Wójt Grzegorz Gotfryd.

KONTAKT DO FUNKCJONARIUSZY POSTERUNKU POLICJI W SZERZYNACH:

Kierownik Posterunku:
mł. asp. Wójcik Mariusz
tel. 014 628-26-92, kom. 696-929-854

Dzielnicowy:
sierż. Wojtanowska-Jarek Angelika
tel. 014 628-26-90, kom. 604-857-148

 
13.03.2018.

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.

Nabór wniosków trwa do 5 kwietnia br. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych materiałach oraz na stronie:www.dla-dzieci.spes.org.pl

Wnioski przyjmujemy wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę www.spes.org.pl/stypendia bazy danych.Więcej informacji znajduje się tutaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 439
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny