piątek, 25 maja 2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
07.10.2016.

KOLEJNA PROMESA DLA GMINY SZERZYNY

 

Gmina Szerzyny pozyskała dofinansowanie do zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. W ramach otrzymanej promesy Gmina Szerzyny, wykona nakładki asfaltowe na następujących odcinkach dróg:

Czytaj całość
 
06.10.2016.

Urząd Gminy Szerzyny przypomina o ustawowym zakazie palenia śmieci na terenie nieruchomości oraz w piecach domowych. Spalanie śmieci w piecach oraz na wolnym powietrzu jest zabronione i karalne. Zgodnie z art. 155 i 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21 ze zm.), ten kto termicznie przekształca odpady poza spalarnią lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu lub grzywny.

Prawo jasno określa, czego nie wolno spalać w domowych piecach, kotłowniach i na wolnym powietrzu: plastikowych pojemników i butelek po napojach, zużytych opon, innych odpadów z gumy, przedmiotów z tworzyw sztucznych, elementów drewnianych pokrytych lakierem, sztucznej skóry, opakowań po rozpuszczalnikach czy środkach ochrony roślin, opakowań po farbach i lakierach, pozostałości farb i lakierów, plastikowych toreb z polietylenu, papieru bielonego związkami chloru z nadrukiem farb kolorowych.

Czytaj całość
 
29.09.2016.

Kliknij aby powiększyć

 
29.09.2016.
Image

Przy udziale środków dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zmodernizowano kotłownię remizy strażackiej w Czermnej.

W ramach zadania została wykonana nowa instalacja gazowa budynku oraz instalacja centralnego ogrzewania wraz z nowym piecem co/cwu o mocy 25 kWh.

Całkowity koszt remontu to 19 699,89 zł z czego 9 849,00 zł to dotacja z WFOŚiGW w Krakowie.

Składamy serdeczne podziękowania Prezes Zarządu WFOŚiGW w Krakowie – Pani Małgorzacie Mrugała za wsparcie finansowe zadania. Mamy nadzieję, że realizacja kolejnych zadań przyczyni się do ochrony środowiska, o które należy dbać z myślą o kolejnych pokoleniach.

 
27.09.2016.

Sklep „Radiowe Dzieło Miłosierdzia”3 października br. w Tarnowie przy ul. Urszulańskiej 9 zostanie otwarty sklep „Radiowe Dzieło Miłosierdzia”. Rozpoczęcie o godz. 17:00.

Nowa inicjatywa radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz to wotum wdzięczności za Rok Miłosierdzia. - Naszym celem jest podanie bratniej dłoni najbardziej potrzebującym - mówi ks. Jacek Miszczak, dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Osoby potrzebujące otrzymają bony, dzięki którym będą mogły dokonać zakupów artykułów spożywczych. – Cały czas opracowujemy bazę instytucji, w których będzie można otrzymać bony. Będą one dostępne także w siedzibie radia RDN Małopolska w Tarnowie – tłumaczy ks. Jacek Miszczak.

Zrealizowanie bonów będzie możliwe tylko w sklepie „Radiowe Dzieło Miłosierdzia” przy ulicy Urszulańskiej 9 w Tarnowie. Placówka będzie otwarta od poniedziałku do piątki w godz. 10:00-15:00.

Bony, które będziemy mogli podarować osobie potrzebującej będzie można nabyć w siedzibie radia RDN Małopolska.

Sklep „RDM” będzie prowadził obrót towaru tylko i wyłącznie za bony.Biuro Promocji i Reklamy
RDN Małopolska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 406
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny