niedziela, 22 lipca 2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
29.09.2016.
Image

Przy udziale środków dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zmodernizowano kotłownię remizy strażackiej w Czermnej.

W ramach zadania została wykonana nowa instalacja gazowa budynku oraz instalacja centralnego ogrzewania wraz z nowym piecem co/cwu o mocy 25 kWh.

Całkowity koszt remontu to 19 699,89 zł z czego 9 849,00 zł to dotacja z WFOŚiGW w Krakowie.

Składamy serdeczne podziękowania Prezes Zarządu WFOŚiGW w Krakowie – Pani Małgorzacie Mrugała za wsparcie finansowe zadania. Mamy nadzieję, że realizacja kolejnych zadań przyczyni się do ochrony środowiska, o które należy dbać z myślą o kolejnych pokoleniach.

 
27.09.2016.

Sklep „Radiowe Dzieło Miłosierdzia”3 października br. w Tarnowie przy ul. Urszulańskiej 9 zostanie otwarty sklep „Radiowe Dzieło Miłosierdzia”. Rozpoczęcie o godz. 17:00.

Nowa inicjatywa radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz to wotum wdzięczności za Rok Miłosierdzia. - Naszym celem jest podanie bratniej dłoni najbardziej potrzebującym - mówi ks. Jacek Miszczak, dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Osoby potrzebujące otrzymają bony, dzięki którym będą mogły dokonać zakupów artykułów spożywczych. – Cały czas opracowujemy bazę instytucji, w których będzie można otrzymać bony. Będą one dostępne także w siedzibie radia RDN Małopolska w Tarnowie – tłumaczy ks. Jacek Miszczak.

Zrealizowanie bonów będzie możliwe tylko w sklepie „Radiowe Dzieło Miłosierdzia” przy ulicy Urszulańskiej 9 w Tarnowie. Placówka będzie otwarta od poniedziałku do piątki w godz. 10:00-15:00.

Bony, które będziemy mogli podarować osobie potrzebującej będzie można nabyć w siedzibie radia RDN Małopolska.

Sklep „RDM” będzie prowadził obrót towaru tylko i wyłącznie za bony.Biuro Promocji i Reklamy
RDN Małopolska

 
23.09.2016.
Image

W związku z podjęciem współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szerzynach z Krakowskim Bankiem Żywności oraz rozpoczęciem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2016 (od września 2016 r. do maja 2017 r.) zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego Ośrodka Pomocy Społecznej w celu złożenia dokumentów (zaświadczenie o zarobkach netto, zaświadczenie o wysokości świadczeń rodzinnych, odcinek renty lub emerytury,  zaświadczenie o stanie posiadania gospodarstwa rolnego, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności)  oraz wypełnienia skierowania niezbędnego do otrzymania pomocy żywnościowej.Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. W sierpniu 2016 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.Do połowy czerwca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szerzynach, osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 951 PLN dla osoby samotnie gospodarującej i 771 PLN dla osoby w rodzinie będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych.Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szerzynach od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

 
16.09.2016.
Image
 
15.08.2016.
Image


W dniu 12 sierpnia 2016 r. Prezesi z jednostek: OSP Czermna, OSP Swoszowa i OSP Ołpiny odebrali z rąk Wójta Gminy Szerzyny – Pana Grzegorza Gotfryda oraz Komendanta Gminnego – Pana Grzegorza Niziołka, 9 zestawów odzieży ochronnej składające się z:

  • ubrania ochronnego,

  • hełmu bojowego,

  • butów specjalnych,

  • rękawic specjalnych,

  • kominiarki.

Koszt zakupionego umundurowania – 27 000,00 zł.

Źródła finansowania:

  • budżet Województwa Małopolskiego w ramach „Bezpieczna Małopolska 2016” na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego (50%),

  • budżet Gminy Szerzyny (50%).

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 412
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny