wtorek, 22 sierpnia 2017, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Oświata
Podsumowanie już pływam edycja 2017
29.05.2017.

Projekt „Już pływam” w Gminie Szerzyny

 

W ramach małopolskiego projektu „Już pływam” pn. Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, Województwo Małopolskie od kilku lat współfinansuje naukę pływania. Gmina Szerzyny otrzymała w bieżącym roku dofinansowanie w wysokości 5 500,00 zł. Dzięki wsparciu Wójta Gminy Szerzyny Grzegorza Gotfryda w kwocie 9 700,00 zł naukę pływania podjęło 45 uczniów z terenu Gminy Szerzyny. Realizacją projektu zajęło się Centrum Zarządzania Edukacją Gminy Szerzyny.

Miejscem realizacji projektu „Już pływam” była Kryta Pływalnia Fala w Gorlicach.

Zajęcia realizowane były pod nadzorem opiekunów oraz wykwalifikowanych instruktorów pływania. Projekt założył cykl 20 godzin lekcyjnych, które poświęcone zostały na oswajanie dzieci z wodą, zdobycie przez uczniów podstawowych umiejętności pływackich, wzrost bezpieczeństwa dzieci poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk, zagrożeniami na kąpieliskach oraz ze sposobami ich zapobiegania.

Dzięki lekcjom czwartoklasiści zapoznali się nie tylko z podstawowymi umiejętnościami pływackimi, z zasadami bezpiecznego zachowania na pływalni oraz w wodzie ale również nawiązali nowe znajomości, zdrowo i miło spędzając wolny czas. 

 

Kliknij aby powiększyć

 
Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły w Swoszowej kwiecień 2017
27.04.2017.
Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły w Swoszowej - informacje znajdują się tutaj
 
Zarządzenie 12/2017 Dyrektora CZEGS kwiecień 2017
07.04.2017.
Zarządzenie 12/2017 Dyrektora CZEGS znajduje się tutaj
 
Zarządzenia w sprawie terminów postępowań rekrutacyjnych w oświacie marzec 2017
30.03.2017.
Zarządzenie 49

Zarządzenie 50

Zarządzenie 51

Zarządzenie 52
 
Już pływam edycja 2017
23.02.2017.
Image

Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd zagospodarował czas wolny dla dzieci i młodzieży organizując zajęcia rekreacyjno - sportowe pod nazwą „Już pływam“.

Środki finansowe na ten cel pochodzą z budżetu Marszałka Województwa Małopolskiego oraz ze środków własnych gminy.

Miejscem realizacji projektu „Już pływam” będzie Kryta Pływalnia Fala w Gorlicach. Termin realizacji projektu: od 18 marca do 27 maja 2017r.

Planuje się 20 godzin zajęć raz w tygodniu. Z nauki pływania skorzysta w tym roku 45 uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Szerzyny.

Ponieważ projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, do dzieci wobec których obowiązuje szczególny stopień zapewnienia bezpieczeństwa, naukę powierzono wykwalifikowanym trenerom i instruktorom pływania.

Inspiracją do przygotowania i realizacji projektu "Już pływam" przez Wójta Gminy oraz Województwo Małopolskie jest przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania w małopolskich szkołach oraz znaczenie nauki pływania w profilaktyce zdrowotnej. Zagospodarowany wolny czas to także zapobieganie problemom wychowawczym, a upowszechnienie kultury fizycznej w Gminie Szerzyny to stworzenie szansy dla rozwoju sportowych talentów.

Realizacją projektu zajmie się Centrum Zarządzania Edukacją Gminy Szerzyny.

Całkowita wartość projektu wynosi 17 000 zł. Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał pomoc finansową w kwocie 5 500 zł, a 1 800 zł pokryli rodzice.

Gmina Szerzyny przeznaczyła na naukę pływania 9 700 zł.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 33
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny