wtorek, 20 listopada 2018, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Oświata
Listy dla ziemi kwiecień 2016
01.04.2016.

LISTY DLA ZIEMI

 

Fundacja Ekologiczna AKRA wraz z Wójtem Gminy Szerzyny Grzegorzem Gotfrydem przygotowuje w dniach 11 - 30 kwietnia 2016 akcję ekologiczną LISTY DLA ZIEMI. Akcję określają dwa słowa: EDUKACJA I DZIAŁANIE.

W tym roku do akcji przyłączą się:

  • Publiczne Przedszkole w Szerzynach,

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Swoszowej,

  • Zespół Szkół w Czermnej.

Głównym elementem akcji „Listy dla Ziemi” jest pisanie listów o tematyce ekologicznej przez młodych ludzi, które skierowane będą do dorosłych. Listy piszą dzieci i młodzież, na specjalnym papierze listowym, wykonanym z makulatury, który otrzymują od Fundacji Ekologicznej ARKA.

Pisanie listów przez młodych ludzi będzie poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach. Po napisaniu listów, dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmą się prostych działań ekologicznych, a następnie ich opisy prześlą do fundacji. W ten sposób dzieci będą edukować dorosłych, a akcja dotrze do kolejnych uczestników.

Akcji towarzyszą m.in. konkursy, wystawy najciekawszych listów, a także działania zewnętrzne tj. pisanie listów w przestrzeni publicznej. Dodatkowo w szkołach zostaną przeprowadzone wystawy, zbiórki surowców i akcje sprzątania.

 
Zarządzenie nr 1/2016 ZEAO
23.03.2016.
Image
 
Już pływam 2016
14.03.2016.

Małopolski projekt pn. „Już pływam” w ramach zadania

Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży

 

Od 19 marca do 28 maja 2016r. będzie realizowany projekt „Już pływam”. Jest on finansowany z budżetu Gminy Szerzyny oraz budżetu Województwa Małopolskiego w ramach zadania „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży”. Program obejmuje zajęcia nauki pływania dla uczniów klas IV szkół podstawowych z terenu Gminy Szerzyny.

Inspiracją do przygotowania i realizacji projektu "Już pływam" przez Wójta Gminy Grzegorza Gotfryda oraz Województwo Małopolskie jest przede wszystkim podniesienie ogólnej sprawności fizycznej, bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, niewystarczający poziom nauki pływania w małopolskich szkołach oraz znaczenie nauki pływania w profilaktyce zdrowotnej. W ramach realizacji projektu każdy uczestnik będzie brał udział w 20 lekcjach pływania odbywających się w trybie pozalekcyjnym na Krytej Pływalni „Fala” w Gorlicach.

Organizatorzy zapewniają naukę pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów prowadzoną zgodnie z metodologią nauczania oraz w sposób zachęcający dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego na tego typu aktywności.

Całkowita wartość projektu wynosi 16 750 zł. Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał pomoc finansową 5 400 zł, pozostałe środki w kwocie 11 350 zł pokryła Gmina Szerzyny z wkładem własnym rodziców wynoszącym 1 575 zł.

 Image
 
Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość 2016
15.02.2016.

Ogłoszenie o konkursie

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

 
Ogłoszenie dyżur przedszkola styczeń 2016
14.01.2016.
Image

Wzór deklaracji do pobrania znajduje się tutaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 46
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny