wtorek, 20 listopada 2018, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Oświata
Zarządzenie 15/2017
30.10.2017.
Image
 
Program Aktywna tablica 2017
13.10.2017.
Image

AKTYWA TABLICA 2017r.

W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów uchwały w sprawie Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informcyjno - komunikacyjnych na lata 2017-2019 - „Aktywna tablica”, dyrektorzy Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach wraz z Centrum Zarządzania Edukacją Gminy Szerzyny przygotowali wnioski o wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych.

Łączna suma dofinansowania to 28 tyś. zł. Organ prowadzący szkoły wniesie wkład własny w kwocie 7 tyś zł. Całkowita wartość to 35 tyś zł.

Z powyższych środków zostaną zakupione 4 monitory interaktywne. 

Założeniem programu jest przesłanie, że jedynym z zasadniczych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym oraz na założeniu, że rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole.

Jednym z założeń reformy systemu oświaty jest upowszechnienie innowacji pedagogicznych w szkołach przez wprowadzenie nowatorskich rozwiązań programowych, organizacyjnych lub metodycznych, mających na celu poprawę jakości pracy szkoły.

 
160 rocznica szkoły Ołpiny 2017
22.09.2017.
Image
 
Informacja 2017
19.09.2017.
Informacja
 
Podsumowanie już pływam edycja 2017
29.05.2017.

Projekt „Już pływam” w Gminie Szerzyny

 

W ramach małopolskiego projektu „Już pływam” pn. Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, Województwo Małopolskie od kilku lat współfinansuje naukę pływania. Gmina Szerzyny otrzymała w bieżącym roku dofinansowanie w wysokości 5 500,00 zł. Dzięki wsparciu Wójta Gminy Szerzyny Grzegorza Gotfryda w kwocie 9 700,00 zł naukę pływania podjęło 45 uczniów z terenu Gminy Szerzyny. Realizacją projektu zajęło się Centrum Zarządzania Edukacją Gminy Szerzyny.

Miejscem realizacji projektu „Już pływam” była Kryta Pływalnia Fala w Gorlicach.

Zajęcia realizowane były pod nadzorem opiekunów oraz wykwalifikowanych instruktorów pływania. Projekt założył cykl 20 godzin lekcyjnych, które poświęcone zostały na oswajanie dzieci z wodą, zdobycie przez uczniów podstawowych umiejętności pływackich, wzrost bezpieczeństwa dzieci poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk, zagrożeniami na kąpieliskach oraz ze sposobami ich zapobiegania.

Dzięki lekcjom czwartoklasiści zapoznali się nie tylko z podstawowymi umiejętnościami pływackimi, z zasadami bezpiecznego zachowania na pływalni oraz w wodzie ale również nawiązali nowe znajomości, zdrowo i miło spędzając wolny czas. 

 

Kliknij aby powiększyć

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 46
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny