sobota, 22 września 2018, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Kultura
Jubileusze październik 2016
12.10.2016.

"Jeżeli cokolwiek warto na świecie
czynić, to tylko jedno - miłować."


Jan Paweł II

 

Złote i Srebrne Gody Małżeńskie w Gminie Szerzyny

 

W dniu 8 października 2016 r. w Domu Kultury w Czermnej odbyła się piękna uroczystość – Jubileusz 50-lecia oraz 25-lecia Pożycia Małżeńskiego mieszkańców Gminy Szerzyny. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Szerzyny oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa
w Szerzynach. Srebrne i Złote Gody małżeńskie są okolicznością, za sprawą której mieszkańcy patrzą na pary małżeńskie z podziwem i chylą przed Nimi z szacunkiem i pokorą głowy. To jubileusz, obchodzony w społeczności lokalnej szczególnie uroczyście.

 

Czytaj całość
 
IV Spartakiada w Szerzynach
05.10.2016.

III SPARTAKIADA w Szerzynach

Człowiek niepełnosprawny ma różne potrzeby, bardzo chce aby go normalnie traktowano. Lęk przed chorymi, niepełnosprawnymi osobami wynika najczęściej z niewiedzy, rodzi wiele pytań: jak się zachować? Jak rozmawiać? Najchętniej byśmy się odwrócili – ten odruch również trzeba zrozumieć. Jednak, miejmy odwagę stawić czoła rzeczywistości, ponieważ niepełnosprawny to też człowiek!

25 września w Zespole Szkół w Szerzynach odbyła się III Spartakiada niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Wszystkie dzieci nasze są, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Szerzynach oraz Radę Rodziców działającą przy ZS w Szerzynach.

Czytaj całość
 
Dożynki Powiatowe sierpień 2016
29.08.2016.

SZERZYNY – CENTRUM I STOLICĄ POWIATU TARNOWSKIEGO

 

Tradycją jest, że pod koniec sierpnia lub na początku września obchodzi się uroczyście święto plonów. Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. Obrzędy związane z ich zbiorem należą do najstarszych. Kiedyś, w dniu zakończenia żniw przynoszono z pola ostatnią garść zboża, którą przechowywano aż do siewów wiosennych.
Z czasem początkowe zwyczaje przeistoczyły się w większe widowiska obrzędowe. Zamiast garści zboża przynoszono odpowiednio składane i wite wieńce strojne w kwiaty i wstążki. Uczestniczyła w tym już większa grupa ludzi śpiewając pieśni dożynkowe, wyrażając swoją radość. Tak właśnie powstał na ziemi polskiej zwyczaj dożynek.

Rodzinnie i muzycznie, pod takim hasłem zapisała się tegoroczna impreza w Szerzynach, która odbyła się 28 sierpnia. Uroczystości szerzyńskie rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Parafialnym
w Szerzynach pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicza.

Czytaj całość
 
Informacje o dożynkach powiatowych sierpień 2016
17.08.2016.
Regulamin imprezy kulturalno-rozrywkowej - Dożynki Powiatu Tarnowskiego - Szerzyny 2016 r. oraz inne regulaminy znajduje się tutaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 27
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny