wtorek, 22 sierpnia 2017, imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Ogłoszenia
Konkurs Bezpieczna Małopolska 2017
17.08.2017.
Image


Konkurs Bezpieczna Małopolska 2017

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego

W dniu 28 lipca 2017 roku w Tarnowie, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego przekazał w sposób uroczysty włodarzom gmin z terenu powiatu tarnowskiego, umowy dotacji w ramach programu "Bezpieczna Małopolska 2017". W gronie Beneficjentów, którym Województwo Małopolskie udzieliło dofinansowania w 2017 roku znalazła się również Gmina Szerzyny.

W ramach tegorocznego programu "Bezpieczna Małopolska 2017" Województwo Małopolskie udzieliło pomocy finansowej z przeznaczeniem na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Szerzyny w wysokości 17 744,00 zł. Z pomocy tej skorzystają jednostki OSP Swoszowa, OSP Czermna i OSP Ołpiny.

Dzięki udzielonej dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego oraz środków z budżetu Gminy Szerzyny, zostanie zakupiona: pompa szlamowa 1200 l/min, węże tłoczne W-52 (35 szt), węże tłoczne W-75 (15 szt), zestawy odzieży ochronnej do działań bojowych (3 kpl), 2 szt aparatów powietrznych wraz z sygnalizatorami bezruchu. Zakupiony sprzęt poprawi stopień przygotowania operacyjnego jednostek OSP na terenie naszej gminy.

Informacja wraz z fotorelacją z przekazania umowy dotacyjnej, znajduje się na stronie: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/wspolpraca/malopolska-wspiera-strazakowochotnikow-z-subregionu-tarnowskiego

 
Dożynki Gminne 2017
14.08.2017.

(Kliknij aby powiększyć)

 
Uchwała antysmogowa sierpień 2017
11.08.2017.

Wójt Gminy Szerzyny informuje, że od dnia 1 lipca br. obowiązują nowe wymagania dotyczące wszystkich nowo eksploatowanych kotłów oraz  kominków w zakresie emisji zanieczyszczeń i efektywności energetycznej. Regulacje te wynikają z przyjętej przez Sejmik Województwa Małopolskiego Uchwały nr XXXII/452/17 z dnia 23 stycznia 2017 r. w sprawie wprowadzania na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Każdy mieszkaniec jest obowiązany zapoznać się z zakazami zawartymi w uchwale i dostosować instalację w swoim budynku do zwartych w niej wymogów.  Wszelkie informacje  dostępne są na stronie internetowej pod adresemwww.powietrze.malopolska.pl/antysmogowa

 
Informacja dla mieszkańców sierpień 2017
11.08.2017.

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

 

Dzielnicowy Gminy Szerzyny przy wsparciu Policjantów Posterunku Policji w Szerzynach
i Komisariatu Policji w Tuchowie prowadzi działania w oparciu o opracowane plany działań priorytetowych. Plan działania priorytetowego to narzędzie, którego celem jest wyeliminowanie lub ograniczenie określonego zagrożenia w danym rejonie służbowym.
Zgodnie z analizą zdarzeń i przekazywanymi wnioskami podczas rozmów z mieszkańcami, w celu spełnienia oczekiwań społecznych związanych z przeciwdziałaniem oraz oddziaływaniem prewencyjnym związanym z problematyką spożywania alkoholu, zakłóceniami ładu i porządku publicznego, gromadzenia się młodzieży, niszczenia mienia, zaśmiecenia oraz używania słów wulgarnych, jako miejsce zagrożone wytypowano teren i rejon placu zabaw oraz siłowni plenerowej w centrum Ołpin.

Realizacji celów służyć będą m. in. nasilone kontrole, częstsze obchody rejonu oraz współpraca z mieszkańcami. Dlatego w przypadku wystąpienia takowych negatywnych zjawisk prosimy o natychmiastowe przekazywanie informacji do Komisariatu Policji w Tuchowie, co będzie miało na celu wspólne wyeliminowanie tych zjawisk.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 876
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny