wtorek, 20 lutego 2018, imieniny: Anety, Lecha, Leona
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Ogłoszenia
Gmina Szerzyny - okiem młodych listopad 2017
22.11.2017.

 

KONKURS „GMINA SZERZYNY – OKIEM MŁODYCH”

 

Na przełomie października i listopada 2017 r. odbył się konkurs pn. „Gmina Szerzyny okiem młodych”. Jego organizatorem był Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach oraz Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju w Tuchowie. Konkurs adresowany był do młodych uczestników zajęć oferowanych przez nasze domy i kluby kultury. Zadaniem trzyosobowych grup było opracowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej Gminy Szerzyny, wykonanie fotografii ukazujących ciekawe miejsca, osoby, obiekty oraz przygotowanie pracy plastycznej, także ukazującej kogoś lub coś z Gminy Szerzyny.

Czytaj całość
 
Informacja Wójta Gminy Szerzyny o wynikach konsultacji listopad 2017
20.11.2017.
Informacja Wójta Gminy Szerzyny o wynikach konsultacji znajduje się tutaj
 
Rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego Gminy Szerzyny w celu zminimalizowania negatywnych zdarzeń
17.11.2017.

Gmina Szerzyny realizuje zadanie o nazwie: „Rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego Gminy Szerzyny w celu zminimalizowania negatywnych zdarzeń”, dofinansowane w 2017 r. z rządowego „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Zakres rzeczowy zadania: Opracowanie szczegółowej diagnozy niebezpieczeństw, Opracowanie programów szkoleniowych, Uruchomienie warsztatów, rozpoczęcie akcji informacyjnej, Zakup i montaż 8 kamer do monitoringu, Przeprowadzenie badań opinii publicznej odnośnie zagrożenia i poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Dzięki uprzejmości Komendanta Komisariatu Policji w Tuchowie, z działem Dzielnicowego Posterunku Policji w Szarzynach: sierż. Angeliki Wojtanowskiej-Jarek zostaną przeprowadzone na terenie trzech najliczniej uczęszczanych placówek oświatowych naszej gminy warsztaty i akcje informacyjne o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zabezpieczenia mienia. Spotkania te odbywały się będą w dniach:

- 20 listopada 2017 r w godz. 8.00 – 13.00 w szkole podstawowej w Ołpinach,

- 21 listopada 2017 r w godz. 8.00 – 13.00 w szkole podstawowej w Szerzynach,

- 22 listopada 2017 r w godz. 8.00 – 13.00 w szkole podstawowej w Czermnej.

W najbliższym czasie zostanie również przeprowadzone badanie opinii publicznej odnośnie zagrożenia i poczucia bezpieczeństwa na grupie 100 respondentów. Image
 
Konkurs promujemy Olimpiadę listopad 2017
15.11.2017.

III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

,, PROMUJEMY OLIMPIADĘ’’

DLA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II w SWOSZOWEJ

Uczniowie kl. VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Swoszowej, pod opieką pani K. Piotrowskiej wzięli udział w konkursie pt. ,, Promujemy Olimpiadę’’.

Celem konkursu była promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat polskich sportowców przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w 2018r. oraz wiedzy na temat zimowych dyscyplin sportowych.

Program skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas od II do VI.

Zadaniem konkursowym było narysowanie plakatu promującego polskich sportowców jadących na Igrzyska Olimpijskie w 2018r. Plakat powinien zawierać : elementy dotyczące sportów zimowych, polskich sportowców, miejsca w którym będą odbywały się igrzyska oraz logo igrzysk.

Nagrodą w konkursie miało być dofinansowanie do programu realizowanego podczas 7-dniowego wyjazdu do Zakopanego w roku szkolnym 2017/ 2018 w wyznaczonym przez Fundację terminie.

I Miejsce - 50% dofinansowania do pobytu z atrakcjami dla całej klasy w Zakopanem.

II Miejsce - 40% dofinansowania do pobytu z atrakcjami dla całej klasy w Zakopanem.

III Miejsce - 30% dofinansowania do pobytu z atrakcjami dla całej klasy w Zakopanem.

Nagrody przyznawane były przez RADĘ FUNDACJI HOTELE POLSKIE DZIECIOM.

Głównym pomysłodawcą, wykonawcą i osobą czuwającą nad powstawaniem plakatu był uczeń klasy VI -Szymon Bąk. Praca zajęła - III miejsce.

Uczniowie ze Swoszowej otrzymali nagrodę w postaci 30% dofinansowania do 7 – dniowego pobytu w Zakopanem.

Gratulacje  Image

Image
 
Zaproszenie Szerzyny listopad 2017
14.11.2017.
Image

Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Gminy Szerzyny na temat możliwości pozyskiwania środków unijnych

Urząd Gminy Szerzyny, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców Gminy zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji unijnych na konsultacje z pracownikiem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Dyżur konsultanta odbędzie się w Urzędzie Gminy, w czwartek 23 listopada 2017r. w godzinach od 12:00 do 14:30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskiwaniem środków na otwarcie lub rozwój działalności gospodarczej oraz w celu uzyskania informacji na temat możliwości ubiegania się o wsparcie w interesujących obszarach, w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Punkt Informacyjny Funduszach Europejskich w Tarnowie działa w strukturze Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Zainteresowanych zapraszamy również do siedziby Punktu w Tarnowie, ul. Wałowa 37.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 946
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny