poniedziałek, 21 maja 2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Ogłoszenia
Informacja o naborze PSR 1/2018
27.12.2017.
Informacja o naborze PSR 1/2018

Podejmowanie działalności gospodarczych znajduje się tutaj

 
Podsumowanie dotychczasowego okresu wdrażania strategii rozwoju lokalnego grudzień 2017
22.12.2017.
Image

Za nami już ponad rok wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) realizowanej przez Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju w Tuchowie w ramach PROW na lata 2014-2020. W latach 2016-2017 ogłosiliśmy 11 konkursów na nabór wniosków, na łączną kwotę ponad 4,2 mln zł. Złożonych zostało ponad 60 wniosków, z których do realizacji wybraliśmy 29 projektów. Lokalna Grupa Działania jest także w trakcie przygotowywania operacji własnej z zakresu wzmacniania spójności społecznej, a także projektu współpracy dot. ścieżek rekreacyjno-turystycznych.

9 osób otrzymało dotację w wysokości 70 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
W ramach środków pozyskanych za pośrednictwem Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju powstały między innymi centrum treningowe, gabinet kosmetyczny, usługi stolarskie, usługi rachunkowe, usługi budowlane, mobilna myjnia parowa czy biuro projektowania wnętrz. Łączna kwota środków wykorzystana na przedsięwzięcie „Podejmowanie działalności gospodarczej” wyniosła 630 000,00 zł.

11 firm zostało, za pośrednictwem Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju, wybranych do dofinansowania w ramach rozwoju swojej działalności i utworzenia nowych miejsc pracy. Przyczyniliśmy się do rozwoju firm działających między innymi w branży piekarniczej, weterynaryjnej, budowlanej, projektowej. Łączna kwota środków przeznaczona na przedsięwzięcie „Rozwój działalności gospodarczej” wyniosła 1 690 500,00 zł.

Także organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, kluby sportowe, OSP czy parafia) oraz gminy z terenu działania Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju otrzymało wsparcie finansowe na utworzenie lub rozwój infrastruktury, która będzie służyła społeczności lokalnej oraz aktywizacji i integracji mieszkańców. Wśród projektów znalazły się między innymi odnowienie drogi historycznej, budowa trybun, stworzenie przestrzeni rekreacyjno-turystycznej i miejsc integracji mieszkańców poprzez budowę altan, placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Łączna kwota środków jakie, za pośrednictwem LGD, zostały przekazane na ten cel to ponad
400 tys. zł.

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju wspiera przedsiębiorców, organizacje pozarządowe
i współpracuje z samorządami na obszarze 5 gmin: Tuchów, Ryglice, Szerzyny, Gromnik
i Rzepiennik Strzyżewski. W ramach realizacji LSR pozostało jeszcze ponad 2 mln zł, na przedsięwzięcia związane z przedsiębiorczością, aktywizacją i integracją mieszkańców.
Już wkrótce kolejne nabory wniosków. Zapraszamy na naszą stronę www.psr.tuchow.pl.

Wszystkim naszym Beneficjentom gratulujmy i życzymy szybkich realizacji, prawidłowego rozliczenia projektów i kolejnych pomysłów na rozwój swoich firm, organizacji i swoich „małych ojczyzn”.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji: Biuro Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju,
ul. Chopina 10 w Tuchowie, tel. 14 652 44 04, e-mail: pogostoro@interia.pl, psr.tuchow@mail.com

 
Wspólny system segregacji odpadów grudzień 2017
20.12.2017.

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, od 1 stycznia 2018 roku na terenie Gminy Szerzyny będzie obowiązywać nowy sposób zbierania odpadów komunalnych. Od tego czasu odpady komunalne będą zbierane w podziale na cztery główne frakcje + odpady zmieszane:

  • PAPIER (kolor niebieski),

  • METALE I TWORZYWA SZTUCZNE (kolor żółty),

  • SZKŁO (kolor zielony),

  • BIO (kolor brązowy).

 
Zagrożenie ASF grudzień 2017
15.12.2017.
Komunikat o zagrożeniu ASF - więcej szczegółów tutaj.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 977
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny