wtorek, 18 września 2018, imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Ogłoszenia
Gminny Dzień Pamięci Żołnieży Wyklętych 2018
16.03.2018.

Gminny Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Szerzynach

pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

i współpracy ze Stowarzyszeniem Studenci dla Rzeczpospolitej.

3 marca br. w Szerzynach odbyła się szczególna, patriotyczna uroczystość, która zgromadziła mieszkańców oraz gości przed pomnikiem oddającym hołd bohaterom placówki Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, którzy w obronie niepodległościowego Państwa Polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Podniesieniem flagi państwowej na maszt oraz wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego rozpoczęły się oficjalne gminne uroczystości Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczyście odczytano Apel ku czci Niezłomnych, złożono wiązanki pod pomnikiem pamięci. Następnie, wysłuchano przesłania Wójta Gminy Szerzyny Grzegorza Gotfryda, całość zwieńczyła wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Szerzyny. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa infografik „Namioty Wyklętych” - zorganizowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Studenci dla Rzeczpospolitej. W niniejszych namiotach goście oraz uczestnicy uroczystości, sprawdzili swoją wiedzę z zakresu historii, biorąc udział w licznych konkursach z nagrodami, ufundowanymi głównie przez PKO Bank Polski. Dodać należy, że w specjalnie przygotowanych namiotach na każdego z gości czekał żołnierski poczęstunek w postaci wojskowej grochówki. 

Organizacja tej uroczystości w swoim najgłębszym znaczeniu ma za zadanie krzewić i pielęgnować wśród Narodu Polskiego, wśród Małych Ojczyzn - wartości miłości do Ojczyzny, pamięci o żołnierzach antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Czytaj całość
 
Debata o bezpieczeństwie Gminy Szerzyny marzec 2018
15.03.2018.

POSTERUNEK SIĘ SPRAWDZIŁ!

 

'Chcę żeby policjanci byli dostępni, żeby byli blisko ludzi' – mówi Wójt.

 

Faktem jest, że prawo do bezpieczeństwa ma każdy obywatel, niezależnie od tego czy mieszka w wielkim mieście czy w mniejszej miejscowości. Policja powinna być dla ludzi i blisko ludzi. Mieszkańcy gminy Szerzyny dostrzegają potrzebę Posterunku Policji w Szerzynach i co najważniejsze czują się bezpiecznie!

11 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzynach odbyła się debata analizująca stan bezpieczeństwa w Gminie Szerzyny po otwarciu Posterunku Policji. Wniosek jest jeden – reaktywacja posterunku okazała się być strzałem w 10!

Debata społeczna zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie i poświęcona bezpieczeństwu na terenie Gminy Szerzyny pozwoliła podsumować ponad pół roku funkcjonowania Posterunku Policji w Szerzynach. Statystyka z tego okresu pokazuje bezspornie, że reaktywowanie Posterunku wpłynęło pozytywnie na nasze bezpieczeństwo, gdyż w okresie 8 miesięcy funkcjonowania Policji w Szerzynach, ilość odnotowanych zdarzeń na terenie Gminy spadła blisko dwukrotnie. Czterokrotnie wzrosła natomiast ilość interwencji mieszkańców w Posterunku, co świadczy o jego dostępności dla mieszkańców – komentuje Wójt Grzegorz Gotfryd.

W okresie od 29 lipca 2017 roku do dnia 28 lutego 2018 roku do Posterunku Policji
w Szerzynach zgłosiło się 90 osób w następujących sprawach: przyjęcia zawiadomień o popełnieniu wykroczeń i przestępstw, przesłuchań w ramach pomocy prawnych, konfliktów rodzinnych, nadużywania alkoholu przez członka rodziny, zagubienia dokumentów, prowadzonego postępowania w sprawie karnej, nieporozumień sąsiedzkich, sporów granicznych itp. Na terenie gminy Szerzyny w omawianym okresie zostało podjętych 158 interwencji Policji, w które wlicza się: 135 interwencji w miejscu publicznym, 23 interwencje domowe. Odtwarzanie posterunków Policji jest inicjatywą wychodzącą naprzeciw potrzebom społeczności lokalnych. – Chcę żeby policjanci byli dostępni, żeby byli blisko ludzi – zaznacza Wójt Grzegorz Gotfryd.

KONTAKT DO FUNKCJONARIUSZY POSTERUNKU POLICJI W SZERZYNACH:

Kierownik Posterunku:
mł. asp. Wójcik Mariusz
tel. 014 628-26-92, kom. 696-929-854

Dzielnicowy:
sierż. Wojtanowska-Jarek Angelika
tel. 014 628-26-90, kom. 604-857-148

 
Droga Krzyżowa 2018
15.03.2018.
Image

REGULAMIN

„Droga Krzyżowa dróżkami olszyńskimi” która wyrusza 23.03.2018 o godz.17.30 nie jest zgromadzeniem publicznym i nie zapewniamy opieki dzieciom i młodzieży. Każdy uczestnik idzie na własną odpowiedzialność !!! Dzieci i młodzież szkolna idą pod opieką rodziców lub osób dorosłych.

Zanim wyruszysz z domu

Koniecznie !!!

 • przygotuj prowiant na drogę

 • weź ze sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych

 • miej przy sobie: latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe)

 • sprawdź lokalną prognozę pogody

 • poinformuj bliskich o planowanym wyjściu

 • zapoznaj się z przebiegiem i charakterem wybranej trasy

 

Warto:

 

 • przygotować sobie własny drewniany krzyż,

 • mieć kijki do wędrówek pieszych (np. do nordic walking),

Pamiętaj także, iż zbyt duży ciężar na plecach to większe obciążenie i większe zmęczenie podczas drogi.

 

 • Droga Krzyżowa ma charakter długiego, indywidualnego przejścia.

 • Rozważnie zajmuj miejsce na stacjach i postojach, aby inni mogli także znaleźć przestrzeń na przeczytanie rozważań i krótką modlitwę.

 • W niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska

 • Idziemy w milczeniu, można natomiast głośno czytać rozważania na poszczególnych stacjach drogi krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu.

 

W razie niebezpiecznej sytuacji na trasie, często Ty będziesz jedyną osobą, która będzie mogła pomóc innemu uczestnikowi. Dlatego nie wahaj się zareagować, gdy ktoś inny ma problemy.

 
Inforamcja o wykazie oraz wykaz marzec 2018
15.03.2018.
Wykaz

Informacja o wykazie
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 1019
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny