wtorek, 20 listopada 2018, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Ogłoszenia
OTWP w Gminie Szerzyny marzec 2018
20.03.2018.

'WIEDZA POŻARNICZA IM NIE STRASZNA'

OTWP w Gminie Szerzyny

Najpierw test, a później pytania dla najlepszych uczestników. Kilkudziesięciu uczniów z gminy Szerzyny, zmierzyło się z zagadnieniami dotyczącymi wiedzy pożarniczej. Za nami gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Już wiemy, kto będzie reprezentował gminę Szerzyny w wojewódzkich zmaganiach.

Bartosz Filipak, Mateusz Bochenek, Maciej Szarek oraz Szymon Bąk to uczestnicy turnieju na szczeblu gminnym, którzy okazali się być najlepszymi! Niebawem, bo już 11 kwietnia będą reprezentować gminę Szerzyny w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nie miały łatwej drogi do przebycia, aby osiągnąć zwycięstwo. Najpierw wszystkich uczestników czekał test z pytaniami zamkniętymi. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się osoby z największą ilością punktów z testu.

Czytaj całość
 
Nowe nabory w PSR marzec 2018
16.03.2018.
Image

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju ogłasza nowe nabory, szczegóły pod linkami:

http://www.psr.tuchow.pl/ogloszenie-o-naborze-nr-3-2018-podejmowanie-dzialalnosci-gospodarczej/

http://www.psr.tuchow.pl/ogloszenie-o-naborze-nr-4-2018-budowa-lub-przebudowa-ogolnodostepnej-i-niekomercyjnej-infrastruktury-turystycznej-lub-rekreacyjnej-lub-kulturalnej/

http://www.psr.tuchow.pl/ogloszenie-o-naborze-nr-5-2018-budowa-lub-przebudowa-ogolnodostepnej-i-niekomercyjnej-infrastruktury-turystycznej-lub-rekreacyjnej-lub-kulturalnej/

 
Gminny Dzień Pamięci Żołnieży Wyklętych 2018
16.03.2018.

Gminny Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Szerzynach

pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

i współpracy ze Stowarzyszeniem Studenci dla Rzeczpospolitej.

3 marca br. w Szerzynach odbyła się szczególna, patriotyczna uroczystość, która zgromadziła mieszkańców oraz gości przed pomnikiem oddającym hołd bohaterom placówki Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, którzy w obronie niepodległościowego Państwa Polskiego przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Podniesieniem flagi państwowej na maszt oraz wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego rozpoczęły się oficjalne gminne uroczystości Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczyście odczytano Apel ku czci Niezłomnych, złożono wiązanki pod pomnikiem pamięci. Następnie, wysłuchano przesłania Wójta Gminy Szerzyny Grzegorza Gotfryda, całość zwieńczyła wiązanka pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Szerzyny. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa infografik „Namioty Wyklętych” - zorganizowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Studenci dla Rzeczpospolitej. W niniejszych namiotach goście oraz uczestnicy uroczystości, sprawdzili swoją wiedzę z zakresu historii, biorąc udział w licznych konkursach z nagrodami, ufundowanymi głównie przez PKO Bank Polski. Dodać należy, że w specjalnie przygotowanych namiotach na każdego z gości czekał żołnierski poczęstunek w postaci wojskowej grochówki. 

Organizacja tej uroczystości w swoim najgłębszym znaczeniu ma za zadanie krzewić i pielęgnować wśród Narodu Polskiego, wśród Małych Ojczyzn - wartości miłości do Ojczyzny, pamięci o żołnierzach antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Czytaj całość
 
Poprawa stanu gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Szerzyny 2018
16.03.2018.
Image

W ramach kontynuacji prac, związanych z uporządkowaniem gospodarki wodnościekowej na swoim terenie, Gmina Szerzyny rozpoczęła realizację projektu o nazwie: „Poprawa stanu gospodarki wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Szerzyny”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Inwestycja będzie polegała na budowie 9,15 km kanalizacji sanitarnej w miejscowości Szerzyny. Do końca 2018 roku, przy dofinansowaniu 85 % kosztów inwestycji, zaplanowano jej zakończenie.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 1049
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny