piątek, 22 lutego 2019, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Zmiana na stanowisku dyrektora SP ZOZ
22.04.2015.
 Z dniem 27 kwietnia 2015 r. Wójt Gminy Szerzyny powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szerzynach lek. med. Szczepanowi Bartkiewiczowi. 22 kwietnia br. odbyło się spotkanie z pracownikami ZOZ, podczas którego nowy dyrektor został wprowadzony przez Wójta Gminy.

 

Lek. med. Szczepan Bartkiewicz od blisko 20 lat związany jest z SP ZOZ w Szerzynach. Posiada specjalizację ginekolog-położnik, pełni także funkcję Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Tuchowie.

 

Zdaniem Grzegorza Gotfryda Wójta Gminy Szerzyny wobec trudnej sytuacji finansowej ZOZ (rok 2013 i 2014 zakończył się stratą finansową) i wciąż spadającą liczbą pacjentów, należy podjąć działania racjonalizujące i oszczędnościowe w jednostce. Rok temu wymiar czasu pracy każdej pielęgniarki został zmniejszony z 1 do 0,75 etatu. Cięcia nie dotknęły jednak wynagrodzenia obecnego dyrektora SP ZOZ, które zgodnie z umową zawartą z Stanisławem Kmiecikiem byłym Wójtem Gminy Szerzyny wynosiło blisko 12 tysięcy złotych. W ocenie obecnego Wójta Gminy w sytuacji obniżenia wynagrodzeń białego personelu i administracji, wynagrodzenie dyrektora jest niesprawiedliwie wysokie. W związku z powyższym, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Społecznej przy SP ZOZ, Wójt Gminy Szerzyny zaproponował na mocy porozumienia stron obniżenie wysokości wynagrodzenia dyrektorowi Hałusze do kwoty 9.400 zł tj. do wysokości odpowiadającej wynagrodzeniu Wójta Gminy Szerzyny. Propozycja ta spotkała się ze zdecydowaną odmową ze strony dyrektora Pawła Hałuchy. W tych okolicznościach Wójt Gminy Szerzyny zmienił dyrektorowi Hałusze warunki płacy za 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia. Dyrektor SP ZOZ pisemnie odmówił przyjęcia nowych warunków płacowych.

 

W konsekwencji z dniem 25 maja 2015 r. wygasa stosunek pracy lek. med. Pawła Hałuchy na stanowisku dyrektora SP ZOZ w Szerzynach.

 

Wójt Gminy Szerzyny serdecznie dziękuję dotychczasowemu dyrektorowi za wkład pracy w kierowanie jednostką służby zdrowia w Szerzynach, życząc jeszcze wielu sukcesów zawodowych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny