poniedziałek, 18 lutego 2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Konferencja WOT w Tarnowie czerwiec 2018
04.07.2018.

Tarnowska konferencja dotycząca promocji Wojsk Obrony Terytorialnej w regionie.

28 czerwca w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyła się konferencja, podczas której przedstawiono rolę i zadania Wojsk Obrony Terytorialnej w systemie obronnym państwa oraz etapy formowania
11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Terenowych Organów Administracji Państwowej i Wojskowej, dowództwa 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przedstawiciele służb mundurowych układu pozamilitarnego, Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A, Grupy Azoty S.A w Tarnowie, PERN Wola Rzędzińska, władze samorządowe powiatu tarnowskiego, dyrektorzy szkół z klasami o profilu mundurowym oraz organizacje proobronne.

- 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej przeznaczona jest do przygotowania i prowadzenia działań taktycznych w stałym rejonie odpowiedzialności w czasie pokoju, kryzysu oraz wojny, w tym realizacji zadań w ramach reagowania kryzysowego – mówił Dowódca 11 MBOT płk Krzysztof GONCERZ.

W Tarnowie planowane jest stacjonowanie batalionu lekkiej piechoty 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W dalszym etapie konferencji wskazano obszary współpracy pomiędzy samorządem, przedsiębiorcami oraz Wojewódzkim Sztabem Wojskowym i Wojskowymi Komendami Uzupełnień w zakresie  promocji i naboru ochotników do 11 MBOT.

W drugiej części konferencji uczestnicy zapoznali się z ofertą Zakładów Mechanicznych z Tarnowa oraz mieli okazję strzelać z najnowszych rodzajów broni w mobilnej strzelnicy kontenerowej. Następnie w Klikuszowej członkowie organizacji Strzelec i Devil Dogs zaprezentowali pokaz dynamiczny działań taktycznych, a grupa rekonstrukcyjna 5 pułku strzelców konnych zaprezentowała pokaz musztry kawaleryjskiej. Zwieńczeniem konferencji było zapoznanie uczestników konferencji z uzbrojeniem występującym na wyposażeniu pododdziałów WOT, strzelanie na strzelnicy LOK w Tarnowie oraz uroczyste wręczenie pucharów. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny