poniedziałek, 18 lutego 2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Dni Gminy Szerzyny lipiec 2014
28.07.2014.

Dni Gminy Szerzyny 2014

Z powodu niesprzyjającej pogody pierwszy dzień „Dni Gminy Szerzyny 2014” został przeniesiony na inny wakacyjny termin.

 

13 lipca – drugi dzień imprezy przywitał nas piękną słoneczną pogodą i napełnił optymizmem zarówno organizatorów, jak i uczestników festynu. Dużą atrakcją imprezy był kolejny już Turniej Sołectw przygotowany przez pracowników Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach oraz animatorów „Orlika”. W Turnieju brali udział sołtysi poszczególnych sołectw wraz ze swoimi drużynami.

 

Warto dodać, że było to jedno z najlepszych spotkań tych drużyn, które choć rywalizowały ze sobą, to przede wszystkim dobrze i widowiskowo się bawiły. Zawodnicy brali udział m.in. w: przeciąganiu liny, piciu mleka przez rurkę, rzucali ziemniakami i gumofilcami na odległość, biegali w podwójnie zszytych spodniach, w gumofilcach, ujeżdżali Byka Rodeo.

 

Powołana przez organizatora komisja po podliczeniu punktów zdobytych przez drużyny, przyznała następujące miejsca:

I miejsce - drużynie ze Swoszowej w składzie: sołtys – Wiesław Niedziela, Mariusz Tenerowicz, Sebastian Zając, Mariusz Zając, Grzegorz Ryndak, Stefan Zbylut,

II miejsce – drużynie z Ołpin w składzie: sołtys – Roman Gabryel, Łukasz Zbylut, Szczepan Pyzik, Tomasz Byczek, Daniel Bochenek, Andrzej Dziuban,

III miejsce – drużynie z Szerzyn w składzie: sołtys - Władysław Mitoraj, Andrzej Klisiewicz, Bartosz Stój, Marcin Ryndak, Ireneusz Stasiowski, Roman Klisiewicz,

IV miejsce – drużynie z Żurowej w składzie: sołtys – Wiesław Szwandrok, Jacek Słota, Dominik Słota, Grzegorz Czeluśniak, Szczepan Laskowski, Mateusz Gruszkowski,

V miejsce – drużynie z Czermnej w składzie: sołtys – Władysław Biernacki, Kazimierz Mazur, Robert Rąpała, Wojciech Świędrych, Piotr Świędrych, Ireneusz Gogola.

 

Wszystkim drużynom Wójt Gminy Stanisław Kmiecik podziękował za grę fair play, pogratulował i wręczył puchary oraz nagrody, a radny Piotr Mitoraj z Szerzyn wręczył pamiątkowe dyplomy.

 

W drugiej części imprezy na scenie zaprezentowały się utalentowane osoby z naszej gminy m.in. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Szerzynach, zespół dzieci i młodzieży z Szerzyn przygotowany przez Rafała Sokulskiego, Basia Pawlik - finalistka wielu konkursów i przeglądów muzycznych oraz zespół rodziny Porębów z Ołpin: Faustyna, Ania i Tadeusz. Publiczność mogła wysłuchać również programu przygotowanego przez Orkiestrę Dętą z Szerzyn. Gwiazdą wieczoru był zespół S.O.S ABBA cover. Wokalistki zespołu bawiły publiczność wykonując znane i lubiane utwory szwedzkiego zespołu ABBA.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko. Strażacy OSP Szerzyny zorganizowali pokaz ratownictwa prezentując wykorzystywany sprzęt podczas różnego rodzaju akcji ratowania zdrowia, życia i mienia. Część artystyczna zakończyła się pokazem sztucznych ogni, na który z niecierpliwością czekały dzieci, a dorośli bawili się do późnych godzin nocnych z zespołem KEYSS.

Sylwia Zając

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny