wtorek, 20 listopada 2018, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Wyniki konkursu wielkanocnego 2013
21.03.2013.
Image

Szerzyny, dn. 16.03.2013r.PROTOKÓŁ

Do oceny prac zgromadzonych podczas Gminnego Konkursu Wielkanocnego zorganizowanego w dniach 15.02.2013 – 12.03.2013r. przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach powołano Komisję w następujących osobach:

Czytaj całość
 
Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy 2013
18.03.2013.

Turniej piłki siatkowej o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Szerzyny był kolejnym wielkim wydarzeniem, które miało miejsce na hali sportowej w Czermnej. Turniej odbył się dnia 9.03.2013r. o godz. 9.00.

Z terenu gminy Szerzyny w turnieju wystartowało 6 drużyn, liczących od 6-10 zawodników.

Bardzo miłym zaskoczeniem była wysoka frekwencja publiczności na trybunach.

Po losowaniu drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Do boju naprzeciw siebie stanęły następujące zespoły:


Czytaj całość
 
Informacja telewizja naziemna 2013
12.03.2013.

Naziemna telewizja cyfrowa zastąpi telewizję analogową. Oznacza to, że widzowie, którzy nie wyposażą się we właściwy sprzęt do jej odbioru, utracą możliwość odbierania telewizji naziemnej.


Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest:

 • nowoczesny telewizor cyfrowy (obsługujący kodowanie MPEG-4), lub

 • zewnętrzny dekoder DVB-T MPEG-4 w formie przystawki (tzw. set-top-box) podłączony do telewizora, oraz

 • tak jak dotychczas antena naziemna.

 • Koszt zakupu dekodera, to wydatek około 100-250 zł. Natomiast ceny anten kształtują się pomiędzy 50-200 zł. Przy zakupie dekodera lub telewizora trzeba upewnić się, czy to odpowiednie urządzenie. Zachęcamy do korzystania z zaufanych punktów sprzedaży. Zgodnie z prawem sprzedawca zobowiązany jest do poinformowania przed zakupem, czy sprzęt spełnia wymagania techniczne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Coraz częściej zdarzają się przypadki oferowania do sprzedaży sprzętu, który nie spełnia wymagań i tym samym uniemożliwia odbiór telewizji cyfrowej.

       Proces wyłączeń nadawania analogowego przebiega etapami – zgodnie z ustawą z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej; na terenie Gminy Szerzyny zakończy się 19 marca 2013r.

  Wyłączenia dotyczyć będą także tych mniejszych nadajników, które retransmitują sygnał z nadajników głównych, z których odbiór jest w danych miejscach utrudniony.

    W ofercie naziemnej telewizji cyfrowej, w zależności od obszaru, już dzisiaj dostępne są następujące programy TV nadawane w tzw. multipleksach (MUX), czyli cyfrowych pakietach programowych:

 • w multipleksie MUX–1: TVP1 HD, TVP2, TVP INFO, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV, T-TV;

 • w multipleksie MUX-2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Plus, Plus 2, TV4, TV6;

 • w multipleksie MUX-3: TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia.

  Oprócz bogatszej oferty programowej, widz otrzymuje także dostęp do dodatkowych usług, takich jak: możliwość wyboru kilku ścieżek dźwiękowych, np. w kilku językach, w tym także audiodeskrypcji dla osób niewidomych i niedowidzących oraz dźwięku przestrzennego, a także napisów.

  Naziemna telewizja cyfrowa jest wdrażana stopniowo, w związku z tym niektóre z wymienionych programów i usług mogą nie być jeszcze dostępne w całej Polsce.

  W celu uzyskania pomocy, dostępna jest bezpłatna infolinia: 800-007-788 lub informacja na stronie internetowej www.cyfryzacja.gov.pl na której można znaleźć, m. in. szczegółowy harmonogram wyłączeń analogowej telewizji naziemnej, w tym informacje o gminach objętych wyłączeniami.

  Widzowie korzystający tylko z usług sieci kablowych lub odbierający telewizję satelitarną nie muszą podejmować działań w związku z cyfryzacją telewizji, gdyż proces ten dotyczy telewizji naziemnej.

 
Nowy termin podpisywania Umów Solary 2013
11.03.2013.
Image

NOWY TERMIN PODPISYWANIA UMÓW SOLARNYCH – 5 KWIETNIA 2013 R.

Informuje się Mieszkańców Gminy Szerzyny, że Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle podjął decyzję o wydłużeniu terminu podpisywania umów w ramach uczestnictwa w Projekcie pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”, współfinansowanym ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.Szczegółowe informacje związane z Projektem można uzyskać w UG Szerzyny pokój 8; telefonicznie pod numerem:(14) 651 73 00 wew 138 lub na stronie internetowej: www.solary.wisloka.pl


 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 189 z 257
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny