sobota, 17 listopada 2018, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Spotkanie autorskie 2012
02.10.2012.

W ramach XXII Galicyjskiej Jesieni Literackiej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szerzynach odbyło się spotkanie autorskie z pisarzami Stefanem Jurkowskim – poetą, publicystą, dziennikarzem oraz z Lam Ruang My – poetą wietnamskim.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z tutejszego gimnazjum wraz z opiekunami. 
Spotkanie informacyjne Małe Projekty PROW 2012
18.09.2012.

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju serdecznie zaprasza na spotkania informacyjno-aktywizujące, dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania w ramach „Małych Projektów” PROW 2007-2013

W Gminie Szerzyny niniejsze spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 24 września, o godz. 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach

DLA KOGO DOFINANSOWANIE: osoby fizyczne, stowarzyszenia oraz inne organizacje posiadające osobowość prawną.

NA CO DOFINANSOWANIE: dofinansowanie może zostać przeznaczone m.in. na cele związane z promocją, szeroko pojętym rozwojem turystycznym obszaru oraz na różne formy edukacyjne i warsztatowe.

 
Dożynki Gminne 2012
13.09.2012.

Dożynki-święto poświęcone tegorocznym zbiorom zbóż w czasie którego dziękujemy Bogu za plony

i prosimy o jeszcze lepsze w przyszłym roku.


W tym roku uroczystości Gminnych Dożynek odbyły się w Czermnej. Barwny korowód wieńców dożynkowych udał się do sanktuarium na uroczystą mszę świętą, sprawowaną w intencji rolników naszej gminy. Oprawę muzyczną nabożeństwa przygotowała Orkiestra Dęta OSP Szerzyny. Podczas części oficjalnej dożynek, Wójt Gminy -Stanisław Kmiecik, jak również sołtys wsi Czermna przywitali mieszkańców i przybyłych gości. Podczas wystąpienia posłanka Urszula Augustyn, wyraziła zadowolenie z kultywowanej tradycji i skierowała słowa uznania dla trudu pracy na roli. Gospodarze poszczególnych miejscowości przekazali na ręce wójta, sołtysa, proboszcza i zaproszonych gości bochny chleba pieczone ze świeżo mielonej mąki, z życzeniami: " aby zawsze sprawiedliwie dzielili ten chleb między mieszkańców gminy."

Czytaj całość
 
Spotkanie z poetą 2012
13.09.2012.
Image
 
Dni Szerzyn 2012
31.08.2012.

Dni Szerzyn 2012


Tegoroczne Dni Szerzyn zorganizowane zostały w ostatni weekend sierpnia.

W sobotnie przedpołudnie 25 sierpnia Dom Kultury w Szerzynach przygotował dla dzieci i młodzieży z wszystkich placówek kulturalnych turniej sprawnościowo- zręcznościowy pn. „Baw się razem z nami” , który przeprowadzony został na boisku Orlik. Drużyny z Czermnej, Ołpin, Swoszowej, Szerzyn i Żurowej rywalizowały ze sobą uczestnicząc w różnych konkurencjach. W grypie młodszej największą ilość punktów (48) zdobyła drużyna z Szerzyn. Drugie miejsce zajęła grupa ze Swoszowej i z Ołpin (33). Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Żurowej (32), a czwarte miejsce przyznano mieszanej drużynie z Czermnej (30). W grupie starszej punktacja była nieco inna. Pierwsze miejsce zobobyli zawodnicy z Klubu Kultury w Żurowej (27). Miejsce drugie wywalczyli sobie zawodnicy z Domu Kultury w Szerzynach (26). Trzecie miejsce sędziowie przyznali drużynie z Klubu Kultury w Swoszowej (23). Drużyna z Domu Kultury w Ołpinach zdobyła miejsce czwarte (21), a na piątej pozycji uplasowali się zawodnicy z Domu Kultury w Czermnej (19). Po zakończeniu zabawy wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez GCKiCz. Podczas tego spotkania nie zabrakło także atrakcji dla młodych piłkarzy. Zadbał o nie opiekun Orlika Adam Setlik. Podczas spotkania zaprosił wielbicieli piłki nożnej do wspólnej gry. Na zakończenie wszyscy sportowcy ugoszczeni zostali kiełbaską z grilla.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 208 - 216 z 257
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny