wtorek, 20 listopada 2018, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Strona główna
Gmina Szerzyny
Samorząd Gminy
Zarządzanie kryzysowe
Ogłoszenia
Galeria
Zamówienia publiczne
Unia Europejska
PIS - PPWOW
Kultura i turystyka
Gospodarka
Sport i rekreacja
Przydatne strony
Kontakt
Wielkanocne Palmy
23.04.2012.


Wielkanocne PalmyWielkanocne palmy, palmy święcone,


rodzinny witajcie dom,


skromne,bogate,pięknie zdobione,


każdy radujcie kąt...


Witajcie palmy Świętą Wielkanoc,


niech pokój przyniesie nam.


Niech biją dzwony w Dniu Zmartwychwstania,


niebo otworzy Pan...


Palmy to kwitnące witki wierzbowe, gałązki bukszpanu, barwinka przybrane kolorowymi z bibuły kwiatami. Obecnie wzbogacone gałązkami iglaków z naszych ogrodów. Poświęcone w Niedzielę Palmową palmy stawia się w oknie, aby chroniły domostwa w czasie nawałnic. W Poniedziałek Wielkanocny gospodarze obchodzą pola uprawne wkładając w ziemię witki wierzbowe polecając uprawy Bożej opiece.


Ozdobne Palmy wykonały Panie z Koła „Wspólnota” oraz młodzież i dzieci z Klubu „Koszałka Bajarza”. Po skończonej pracy dzieląc się jajkiem złożyły sobie Panie życzenia „Zdrowych i radosnych Świąt”. Żurek i baba wielkanocna wybornie smakowały. W Niedzielę Palmową druhowie OSP- Ołpiny i młodzież palmy zanieśli poświęcić do kościoła. Obecnie palmy można zobaczyć w WDK- Ołpiny.

Przedsięwzięciu patronowała Biblioteka Publiczna- Ołpiny.


Galeria zdjęć:


  • Panie młodzież i dzieci w trakcie wykonywania kwiatów.


  • Wykonywanie palm


  • Wspólny posiłek


  • Niedziela Palmowa
 
Konkurs na zadania publiczne - kolonia 2012
11.04.2012.

OGŁOSZENIE


działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz.1536 ) oraz Uchwały Rady Gminy Szerzyny Nr XI/104/2011 z dnia 9 listopada 2011 r. w sprawie '' Rocznego programu współpracy Gminy Szerzyny z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2012 rok''.


Wójt Gminy Szerzyny


ogłasza OTWARTY KONKURS OFERT na realizację w 2012 roku zadania wynikającego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Szerzyny na 2012 r.

Czytaj całość
 
Oszust
30.03.2012.

INFORMACJA


Wójt Gminy Szerzyny informuje, że na terenie Nadleśnictwa Dukla, Brzozów, Rymanów i Kołaczyce działa oszust, oferujący sprzedaż drewna na cele opałowe. Schemat postępowania jest zawsze taki sam. Mężczyzna na przygotowanym druku spisuje z zainteresowaną osobą umowę sprzedaży drewna opałowego z dowozem do domu. Z umowy tej wynika, że oszust występuje w imieniu Dyrekcji Lasów Państwowych (Nadleśnictwa), a na druku umowy znajdują się kserokopie oryginalnej pieczęci Nadleśnictwa oraz pieczęci i podpisu nadleśniczego. Na poczet obiecanego drewna pobierana jest przedpłata w kwocie wynikającej z treści umowy.

Mężczyzna dokonuje oszustw w bliskim sąsiedztwie budynków nadleśnictw a dla uwiarygodnienia działania nosi strój zbliżony do wzoru munduru terenowego leśnika z naszywką „Służba Leśna”.

Jednocześnie informuje, że legalna sprzedaż drewna odbywa się wyłącznie w kancelariach leśnictw, w godzinach i dniach wyznaczonych przez Leśniczych

 
Ogłoszenia czytelnicze
21.03.2012.
Image

Image

Image
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 253 - 257 z 257
Szukaj w portalu

Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Szerzyny
Wrota Małopolski Usuwanie Azbestu Gaja
Narodowe Siły Rezerwowe
Dokształcanie nauczycieli
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Małopolska w Zdrowej Atmosferze
Copyright © 2007 - 2013 Gmina Szerzyny