Biesiada – Złota Polska Jesień październik 2014

20 października 2014

BIESIADA – Złota Polska Jesień – Szerzyny 2014

 

28.09.2014 r. na nowo powstałym stadionie sportowym w Szerzynach odbyła sięBiesiada – Złota Polska Jesień”. Czasu na przygotowanie było niewiele, ale dzięki pomocy wielu osób, organizacja przebiegła sprawnie i bez kłopotów. Zamysłem inicjatora biesiady, była również promocja naszej gminy i lokalnych twórców, dlatego przy tej okazji przygotowane zostały stoiska wystawiennicze; między innymi wyroby z drewna, przysmaki domowej kuchni przygotowane przez gospodynie z Ołpin i z Szerzyn.

Było stoisko z materiałami promującymi walory przyrodnicze i kulturowe naszej gminy, z pracami rzeźbiarza z Ołpin Stanisława Bryndala. Część artystyczną rozpoczęły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Szerzyn prezentując przedstawienie pt. „Powitanie Jesieni”. Na zakończenie dzieci wręczyły gościom gipsowe jesienne upominki. Publiczność miała okazję wysłuchać utworów o tematyce jesiennej w wykonaniu młodzieży z terenu naszej gminy przygotowanych pod okiem Rafała Sokulskiego, zawsze otwartego na działania kulturalne. Brawami nagrodzony został występ zespołu Mażoretek z Żurowej, jak również występ Orkiestry Dętej OSP Szerzyny. W kolejnej części zaprezentowały się kapele z okolicznych miejscowości. Wystąpiły kapele ludowe: „Zalasowianie” z Zalasowej, „Rzepioki” z Rzepiennika Suchego, „Jodłowianie” z Jodłowej oraz „Kapela Augusta” z Ołpin. Na koniec zespół Keyss rozgrzewał publiczność góralskimi utworami. Nogi same rwały się do tańca, tym bardziej że po zachodzie słońca jesienny chłód był mocno odczuwalny.

Podczas biesiady zorganizowany został Konkurs na Najpiękniejszego Jadalnego Grzyba. I miejsce zdobył Władysław Piątek, dwa drugie miejsca przyznano Karolince Sowiźrał i Sylwii Górskiej, nagrody za udział otrzymali: Adam Dłuski i Filipek Zając. Piękne okazy zdrowych i dorodnych grzybów przyniósł na Biesiadę Wójt Gminy Stanisław Kmiecik. Nagrody za udział w tym konkursie ufundowało Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju w Tuchowie i Wójt Gminy Stanisław Kmiecik. Nie zabrakło atrakcji towarzyszących. Strażacy z Szerzyn udostępnili wóz bojowy wraz ze sprzętem gaśniczym, pozwalając usiąść za kierownicą. Odbył się pokaz jazdy konnej przygotowany przez Gospodarstwo Agroturystyczne „Paryja” z Ołpin. Zaproszeni przez radnego Piotra Mitoraja motocykliści z grupy motocyklowej MOTO – Tarnów rykiem swoich maszyn wzbudzali podziw wśród fanów szybkich motocykli. Przedstawiciele TOYOTA – Kobos z Tarnowa prezentowali wysokiej klasy samochody udzielając informacji zainteresowanym. Chętnie zapraszali do samochodów oraz częstowali słodkościami. Dla najmłodszych tradycyjnie dostępna była zjeżdżalnia, trampolina. Biesiada zakończyła się około godz. 22. Była to świetna okazja, aby pokazać nowo powstały stadion, gdyż wiele osób nie wiedziało, że nasza gmina już posiada tego typu pełnowymiarowy obiekt.

Po zasięgnięciu opinii na temat biesiady, starsi uczestnicy wyrazili ogromną radość oraz uznanie dla organizatorów. Chętnie widzieliby taką imprezę chociaż raz w roku, aby i oni mogli posłuchać i wspólnie pośpiewać piosenki z młodych lat.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy: Wójtowi Gminy Szerzyny Stanisławowi Kmiecikowi, radnemu Piotrowi Mitorajowi, przewodniczącemu Rady Sołeckiej Kazimierzowi Urbanikowi, pracownikom GCKiCz, pracownikom Urzędu Gminy, właścicielowi piekarni „Alicja” z Szerzyn, młodzieżowej drużynie OSP Szerzyny wraz z komendantem Grzegorzem Dłuskim, gospodyniom z Szerzyn i Ołpin, właścicielowi baru Mieczysławowi Mika, pracownikom GZGK, pracownikom Banku Spółdzielczego, radnemu Mieczysławowi Solarzowi, komisariatowi policji w Tuchowie.

Sylwia Zając

 

{gallery}ROK_2014/biesiada{/gallery}

Polecane strony
http://www.dziennikustaw.gov.pl/
http://www.monitorpolski.gov.pl/
https://www.malopolska.pl/
http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/#/actbymonths
www.mikroporady.pl
https://www.wfos.krakow.pl/
logo

Gmina Szerzyny

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Szerzyny

Kontakt

Adres: Szerzyny 521, Szerzyny
Telefon: 146517300
Telefon: (14) 651-72-99
E-mail: szerzyny@szerzyny.pl
NIP: 9930337193
REGON: 851661211

Godziny pracy

Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek: 7:30 - 15:30
Środa: 7:30 - 15:30
Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek: 7:30 - 14:00