Dni Gminy Szerzyny lipiec 2014

28 lipca 2014

Dni Gminy Szerzyny 2014

Z powodu niesprzyjającej pogody pierwszy dzień „Dni Gminy Szerzyny 2014” został przeniesiony na inny wakacyjny termin.

 

13 lipca – drugi dzień imprezy przywitał nas piękną słoneczną pogodą i napełnił optymizmem zarówno organizatorów, jak i uczestników festynu. Dużą atrakcją imprezy był kolejny już Turniej Sołectw przygotowany przez pracowników Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach oraz animatorów „Orlika”. W Turnieju brali udział sołtysi poszczególnych sołectw wraz ze swoimi drużynami.

 

Warto dodać, że było to jedno z najlepszych spotkań tych drużyn, które choć rywalizowały ze sobą, to przede wszystkim dobrze i widowiskowo się bawiły. Zawodnicy brali udział m.in. w: przeciąganiu liny, piciu mleka przez rurkę, rzucali ziemniakami i gumofilcami na odległość, biegali w podwójnie zszytych spodniach, w gumofilcach, ujeżdżali Byka Rodeo.

 

Powołana przez organizatora komisja po podliczeniu punktów zdobytych przez drużyny, przyznała następujące miejsca:

I miejsce – drużynie ze Swoszowej w składzie: sołtys – Wiesław Niedziela, Mariusz Tenerowicz, Sebastian Zając, Mariusz Zając, Grzegorz Ryndak, Stefan Zbylut,

II miejsce – drużynie z Ołpin w składzie: sołtys – Roman Gabryel, Łukasz Zbylut, Szczepan Pyzik, Tomasz Byczek, Daniel Bochenek, Andrzej Dziuban,

III miejsce – drużynie z Szerzyn w składzie: sołtys – Władysław Mitoraj, Andrzej Klisiewicz, Bartosz Stój, Marcin Ryndak, Ireneusz Stasiowski, Roman Klisiewicz,

IV miejsce – drużynie z Żurowej w składzie: sołtys – Wiesław Szwandrok, Jacek Słota, Dominik Słota, Grzegorz Czeluśniak, Szczepan Laskowski, Mateusz Gruszkowski,

V miejsce – drużynie z Czermnej w składzie: sołtys – Władysław Biernacki, Kazimierz Mazur, Robert Rąpała, Wojciech Świędrych, Piotr Świędrych, Ireneusz Gogola.

 

Wszystkim drużynom Wójt Gminy Stanisław Kmiecik podziękował za grę fair play, pogratulował i wręczył puchary oraz nagrody, a radny Piotr Mitoraj z Szerzyn wręczył pamiątkowe dyplomy.

 

W drugiej części imprezy na scenie zaprezentowały się utalentowane osoby z naszej gminy m.in. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Szerzynach, zespół dzieci i młodzieży z Szerzyn przygotowany przez Rafała Sokulskiego, Basia Pawlik – finalistka wielu konkursów i przeglądów muzycznych oraz zespół rodziny Porębów z Ołpin: Faustyna, Ania i Tadeusz. Publiczność mogła wysłuchać również programu przygotowanego przez Orkiestrę Dętą z Szerzyn. Gwiazdą wieczoru był zespół S.O.S ABBA cover. Wokalistki zespołu bawiły publiczność wykonując znane i lubiane utwory szwedzkiego zespołu ABBA.

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko. Strażacy OSP Szerzyny zorganizowali pokaz ratownictwa prezentując wykorzystywany sprzęt podczas różnego rodzaju akcji ratowania zdrowia, życia i mienia. Część artystyczna zakończyła się pokazem sztucznych ogni, na który z niecierpliwością czekały dzieci, a dorośli bawili się do późnych godzin nocnych z zespołem KEYSS.

Sylwia Zając

 

{gallery}ROK_2014/dni_gminy_szerzyny{/gallery}

Polecane strony
http://www.dziennikustaw.gov.pl/
http://www.monitorpolski.gov.pl/
https://www.malopolska.pl/
http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/#/actbymonths
www.mikroporady.pl
https://www.wfos.krakow.pl/
logo

Gmina Szerzyny

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Szerzyny

Kontakt

Adres: Szerzyny 521, Szerzyny
Telefon: 146517300
Telefon: (14) 651-72-99
E-mail: szerzyny@szerzyny.pl
NIP: 9930337193
REGON: 851661211

Godziny pracy

Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek: 7:30 - 15:30
Środa: 7:30 - 15:30
Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek: 7:30 - 14:00