Poprawa jakości usług zdrowotnych w Gminie Szerzyny sierpień 2025

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szerzynach uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację projektu o nazwie: „Poprawa jakości usług zdrowotnych w Gminie Szerzyny”
Opis projektu:
Przedmiotem projektu będzie:
1. Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego na rzecz Ośrodka Zdrowia w Szerzynach, Ośrodka Zdrowia w Ołpinach oraz Ośrodka Zdrowia w Czermnej, udzielających świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie POZ;
2. Zakup sprzętu komputerowego na rzecz Ośrodka Zdrowia w Szerzynach, Ośrodka Zdrowia w Ołpinach oraz Ośrodka Zdrowia w Czermnej;
3. Modernizacja otoczenia budynku ośrodka zdrowia w Szerzynach poprzez utwardzenie terenu oraz budowę budynku garażowego;
4. Wymiana pieców w budynkach Ośrodka Zdrowia w Szerzynach, Ośrodka Zdrowia w Ołpinach oraz OZ w Czermnej.
Grupa docelowa:
Odbiorcy projektu – pacjenci objęci podstawową opieka zdrowotna w ramach kontraktu z NFZ.
Cel projektu:
Cel główny projektu: Poprawa jakości i dostępności usług podstawowej opieki zdrowotnej, świadczonych przez SP ZOZ w Szerzynach. Projekt umożliwi zwiększenie liczby, jakości i dostępności usług podstawowej opieki zdrowotnej, które realizowane są przez SP ZOZ w Szerzynach. Sprzęt i wyposażenie medyczne pozwolą na realizację większej liczby badań, zwiększenie liczby porad, skrócenie czasu diagnostyki, sprawniejszą obsługę pacjentów w lepszych oraz poprawę warunków pracy personelu.
Cel szczegółowy projektu: Zapewnienie bazy sprzętowej i infrastrukturalnej dla wysokiej jakości usług podstawowej opieki zdrowotnej, świadczonych przez SP ZOZ w Szerzynach. Objęty projektem sprzęt i wyposażenie medyczne, sprzęt i wyposażenie komputerowe oraz interwencja w niedostatki infrastrukturalne poprawią dostęp do świadczeń wysokiej jakości na obszarze wiejskim, jaką jest Gmina Szerzyny.
Efekty, rezultaty projektu:
Zakładane wskaźniki produktu:
– Liczba projektów, w których sfinansowano koszty racjonalnych usprawnień dla osób z niepełnosprawnościami (EFRR/FST/FS) – 0 szt.
– Liczba wspartych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna (POZ) – 1 szt.
– Pojemność nowych lub zmodernizowanych placówek opieki zdrowotnej – 2 500 osoby/rok
Zakładane wskaźniki rezultatu:
– Roczna liczba użytkowników nowych lub zmodernizowanych placówek opieki zdrowotnej – 15 000 użytkownicy/rok
Okres realizacji projektu: od 2025-06-01 do 2026-12-31
Wartość projektu: 1 121 061,01 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 425 849,47 zł
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
















