Remonty w szkołach na początek roku szkolnego 2015/2016

3 września 2015

Remonty w szkołach i przedszkolach czyli zanim zabrzmi pierwszy dzwonek

 

Tradycyjnie wakacje to czas remontów w szkołach i przedszkolach. Uczniów nie ma, więc można wymienić instalację elektryczną, pomalować sale dydaktyczne, korytarze, wymienić drzwi, naprawić sanitariaty czy ogrodzenia.

W Gminie Szerzyny mniejsze i większe inwestycje były przeprowadzane w każdej placówce.

W Publicznym Przedszkolu w Ołpinach zostały przeprowadzone remonty obejmujące wymianę instalacji elektrycznej oraz malowanie pomieszczeń obiektu. Podkreślić należy, iż prace były konieczne, a o potrzebie modernizacji aluminiowej instalacji elektrycznej byli przekonani m.in. pracownicy energetyki, którzy w ostatnim czasie kilkakrotnie usuwali na bieżąco usterki aby przedszkole mogło bezpiecznie funkcjonować. Budynek, w którym mieści się przedszkole został wybudowany na początku lat siedemdziesiątych i od tej pory powstało kilkanaście warstw malowań różnorodnymi farbami trudnymi do usunięcia. Teraz zostało to gruntownie zdrapane a ściany zaszpachlowane i pomalowane.

We własnym zakresie wykonano szereg prac: m.in.: naprawa i malowanie sprzętu na placu zabaw, wymiana balustrad, demontaż i montaż drabinek gimnastycznych, tablic korkowych czy wieszaków.

Publiczne Przedszkole w Szerzynach w tym roku zmodernizowało instalację elektryczną. Wszystkie pomieszczenia w przedszkolu zostały pomalowane. Natomiast na budynku gospodarczym pomalowano dach oraz wykonano elewację. Pani stażystka pomalowała wszystkie drzwi w przedszkolu. Własnymi siłami również dokonano szereg mniejszych prac remontowych.

W Zespole Szkół w Czermnej w okresie wakacyjnym w dwóch salach lekcyjnych zostały ułożone w miejsce starych płytek PCV płytki gresowe. Została odnowiona również stołówka szkolna, wymieniono stare płytki, ściany zostały wygipsowane i pomalowane oraz została położona nowa lamperia wraz z nowym oświetleniem.

Położono nową nawierzchnię asfaltową na drodze prowadzącej do budynku szkoły oraz  na parkingu przy szkole.

W Zespole Szkół w Ołpinach zostały pomalowane cztery sale lekcyjne, korytarze na parterze, nałożono rezimar. Dodatkowo wykonano ścianę patrona szkoły. Zostały wymienione dwoje drzwi zewnętrznych i troje wewnętrznych. W okresie wakacyjnym zaadaptowano pomieszczenia szatni, zakupiono szafki oraz dwie tablice interaktywne. Zgodnie z zaleceniami Straży Pożarnej zainstalowano hydranty w starej części budynku. Przygotowano również budynek do montażu solarów modernizując instalację wodną.

Szkoła Podstawowa w Swoszowej oprócz drobnych remontów i konserwacji pomieszczeń oraz wyposażenia wykonanych przez obsługę szkoły pomalowano salę gimnastyczną wraz z zapleczem sanitarnym, zamontowano tablice do koszykówki i bramki do piłki ręcznej. Ponieważ część rur do wody już przeciekała dokonano remontu instalacji wodnej. Remont objął również instalację elektryczną. Na zewnątrz budynku utwardzono drogę wzdłuż ogrodzenia szkoły, a także wykonano dodatkową furtkę w ogrodzeniu.

W okresie wakacji w Szkole Podstawowej w Żurowej częściowo odświeżono i odnowiono dwie sale lekcyjne na parterze, usunięte zostały zniszczenia wynikłe z działania wilgoci. Pomalowany został korytarz na parterze. Przeprowadzony został remont w jednej z szatni (szpachlowanie, malowanie ścian). Sprawdzono stan techniczny urządzeń na placu zabaw, a na boisku sportowym odmalowane zostały bramki.

Remont korytarzy i klatek schodowych na parterze oraz na pierwszym piętrze budynku to priorytetowe zadania jakie wykonano w Zespole Szkół w Szerzynach. Wymieniono tablice rozdzielcze, a także przeprowadzano częściowy remont centralnego ogrzewania. Podwyższono bariery klatek schodowych w szkole, aby spełniały wymogi bezpieczeństwa. Na zewnątrz budynku pomalowano ogrodzenie, jak również postawiono część nowego w miejsce zburzonego budynku.

Dzięki przeprowadzonym remontom dzieci uczęszczające do szkół będą miały lepsze warunki do nauki, a nauczyciele do pracy.

 

Polecane strony
http://www.dziennikustaw.gov.pl/
http://www.monitorpolski.gov.pl/
https://www.malopolska.pl/
http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/#/actbymonths
www.mikroporady.pl
https://www.wfos.krakow.pl/
logo

Gmina Szerzyny

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Szerzyny

Kontakt

Adres: Szerzyny 521, Szerzyny
Telefon: 146517300
Telefon: (14) 651-72-99
E-mail: szerzyny@szerzyny.pl
NIP: 9930337193
REGON: 851661211

Godziny pracy

Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek: 7:30 - 15:30
Środa: 7:30 - 15:30
Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek: 7:30 - 14:00