Jubileusze Małżeńskie 2019

8 listopada 2019
Na wspól­ną ra­dość,
na chleb po­wsze­dni,
na po­ran­ne otar­cie oczu
w bla­sku sło­necz­nym,
na nie­usta­ją­ce sobą zdzi­wie­nie,
na gniew, krzyw­dę i prze­ba­cze­nie
wy­bie­ram Cie­bie…

K. I. Gałczyński

Piękną tradycją stało się, że to właśnie w październiku władze Gminy Szerzyny w sposób uroczysty wspólnie z Jubilatami świętują Jubileusze Małżeńskie. W tym roku w dniu 26 października w Wiejskim Domu Kultury w Ołpinach miała miejsce uroczystość Jubileuszu 25, 50, 55, 60,65 Pożycia Małżeńskiego.

Uroczystość została zorganizowana przez Wójta Gminy Szerzyny oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach. Wśród zaproszonych Jubilatów, swoją obecnością zaszczyciło 5 par złotych godów małżeńskich, 14 par srebrnych godów oraz 4 pary szmaragdowych godów oraz 1 para, która w tym roku obchodziła gody diamentowe.

Jubileusz otworzyła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szerzynach Pani Anastazja Siewiera-Białoń. Następnie wystąpienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Szerzyny Pan Grzegorz Gotfryd oraz Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Krajewski. Kolejnym punktem uroczystości było dokonanie uhonorowania medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, małżonków obchodzących Złote Gody.

Wszyscy Jubilaci otrzymali listy gratulacyjne i kwiaty. Do dostojnych Jubilatów zostały skierowane słowa uznania, złożone gratulacje i życzenia długich lat wspólnego życia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu. Do życzeń Pana Wójta dołączyła się Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szerzynach Pani Anastazja Siewiera-Białoń.

Dla Szanownych Jubilatów wspólnie odśpiewano 100 lat i szampanem wzniesiono toast. Jubilaci mieli też okazję wykonania pamiątkowego zdjęcia. Oficjalną część spotkania uświetnił występ Kapeli „Augusta” z Ołpin.

Uwieńczeniem oficjalnej części spotkania była część artystyczna wykonana przez młodzież działającą w Domu Kultury w Szerzynach.

Następnie Jubilatów zaproszono na poczęstunek po którym nastąpiła zabawa, przy dźwiękach kapeli z Ołpin. Spotkanie przebiegało w pełnej serdeczności atmosferze, przepełnionej wspomnieniami ze wspólnie spędzonych lat. Te wspólnie przeżyte lata są symbolem wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń. Jubilaci nie kryli wzruszenia i zadowolenia, iż uroczystość ta została przygotowana z myślą o nich.

 

Wszystkim Jubilatom, także tym, którzy nie mogli być obecni na uroczystości, składamy serdeczne gratulacje za dotrzymanie złożonej przysięgi małżeńskiej i życzymy długich lat życia w zdrowiu, zadowoleniu oraz doczekania kolejnych pięknych Jubileuszy.

Grzegorz Gotfryd Wójt Gminy Szerzyny
Anastazja Siewiera-Białoń Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szerzynach

 

Polecane strony
http://www.dziennikustaw.gov.pl/
http://www.monitorpolski.gov.pl/
https://www.malopolska.pl/
http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/#/actbymonths
www.mikroporady.pl
https://www.wfos.krakow.pl/
logo

Gmina Szerzyny

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Szerzyny

Kontakt

Adres: Szerzyny 521, Szerzyny
Telefon: 146517300
Telefon: (14) 651-72-99
E-mail: szerzyny@szerzyny.pl
NIP: 9930337193
REGON: 851661211

Godziny pracy

Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek: 7:30 - 15:30
Środa: 7:30 - 15:30
Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek: 7:30 - 14:00